Yasal siteler rehberi

Bir önceki yazımızda hukuki.netin başarısı hakkında yazdıktan sonra siteye bir göz atmak istedim. Yoğun link trafiği arasında birden bire gözüme http://yasalsiteler.hukuki.net url adresli bir bölüm çarptı.

Anladığım kadarıyla yeni olan bu bölüm şu sloganla taçlandırılmış; “bu site hukuki projesi”…

Önceleri ne olduğunu anlayamadığım bu bölüm aslında bildiğiniz bir web dizini yani katalog. Özetle siteleri listeleyen bir site. Ama bir farkla. Yapılan açıklamaya göre sadece yasal içerikli siteler kabul ediliyor. Yani içerik açısından yasadışı kelimeler ve olgular taşıyan siteleri dizine kabul etmiyorlar. Bu bir açıdan lisans anlamına geliyor. Siteniz dizindeyse güvenilir site anlamını taşıyor. Dizinde değilse ekleme talebinde bulunmanızı tavsiye ederim. En azından henüz yeni oluşturulduğundan daha çabuk kabul görme şansınız yüksek.

Sitenin bir faydası şu; bu dizini kullanarak çocukların güvenle gezebilecekleri, internette heryerde ve sıkıcı ölçüdeki erotizm, argo gibi yasal olmayan şeylerin olmadığı ve sadece insan için bilgilerin bulunduğu siteleri takip edebilmek.

Biz kendi konularını üreten bir hukuk sitesi yaratmasak da, için sadece hukuk yayıncılığı kısmı ile ilgilensek de gıpta ile izliyoruz bu siteyi. Bakalım daha ne projeler üretecekler?

Leave a Reply