Browsing posts tagged: tapusunu
[Miras Payları] Yaşayan Anne Babanın Tarlaların Tapusunu Erkek Evlatlarına Vermesi

Anne Baba Yaşıyor. Tarım Arazilerini erkek(2) çocuklarına tapularını devretmişler. Tek Kız Çocuk bu durumda nasıl bir yol izleyebilir. ilginize teşekkür ederim. İzinli kaynak: Hukuki.NET Forumları ⚖ – Miras Hukuku bağlantısına tıklayarak konunun devamını takip edebilirsiniz.

Evimizin bir odasının imar planında ortak kullanım alanı olduğunu ögrendik. Tapusunu alabilir miyiz?

4 sene önce satın aldığımız bir apartman dairesinin zemin kat dairesinin tesadüf eseri belediye de apartman planını gördük. Gördüğümüz zaman anladık ki müteahhit tarafından dolandırılmışız. Bize 1+1 olan dairenin arka kısmında bulunan planda ortak kullanım alanı diye gecen yeri yatak odası ve çocuk odası diye eve dahil edip sattığını öğrendik. Şu an da 3+1 zannedip […]

Evimin üst katındaki terasın tapusunu alabilirmiyim?

Merhaba arkadaşlar şuan oturduğum evin üst katındaki terası satın aldım bu üst kattaki teras benim şuan oturduğum evin tapusuna mı kayıtlı oluyor? Yada kayıtlı değer il ise tapusunu almam işin ne yapmam gerekiyor bilginiz işin teşekkürler… İzinli kaynak: Hukuki.NET Forumları – Gayrimenkul Hukuku bağlantısına tıklayarak konunun devamını takip edebilirsiniz.

Dukkan tapusunu bölmek.

Dukkan almak istiyoruz bir arkadaşla . Dükkanın tapusu bölüp alabilir miyiz? İzinli kaynak: Hukuki.NET Forumları – İmar Hukuku bağlantısına tıklayarak konunun devamını takip edebilirsiniz.

Evin Tapusunu Bedelsiz Almak

Oturduğumuz evin tapusu eniştemin (teyzemin eşinin) üzerine ben 19 yaşında öğrenciyim. Evin tapusunu bedelsiz olarak benim adıma alma hakkımız var mı ? 😕 İzinli kaynak: Hukuki.NET Forumları – Gayrimenkul Hukuku bağlantısına tıklayarak konunun devamını takip edebilirsiniz.

En üst kattaki evin tapusunu çıkarmak

Daire bodrum -1 dahil 7 katlı zemin üstünde 7 kat var ve evim 7. kat 36 yaşındaki binanın en üst katı diğer tapusuz dairelerden farkı müteahit evi yaparken 1978 yılında 6 katlı plan ile belediyeden ruhsat almış mimara çizim yaptırmış bina inşaatı bitmeden 1979 yılında yeni bir plan ile 7. katı ekletmiş mimara ve belediyeye […]