Browsing posts tagged: Kapıcının
Kiracılar Kapıcının tazminatı ücretine ödeme yapar mı?

Merhabalar, Yaşadığım apartmanda kapıcı işten çıkartıldı ve tazminatı herkesten toplanan aidatlarla ödendi. Bu hukuki midir? İzinli kaynak: Hukuki.NET Forumları – Kat Mülkiyeti Hukuku bağlantısına tıklayarak konunun devamını takip edebilirsiniz.

TOKİ Kentsel Dönüşüm ve Kapıcının Durumu

Merhaba, Apartmanımızda kapıcı çalışıyor ve TOKİ’den kentsel dönüşüm için yazı geldi. Evlerimiz yıkılacak ve bize kira yardımı yapılacak. Herkes bütçesine göre bir yerlere taşınacak. Dolayısıyla kapıcı ihtiyacımız kalmayacak. Kapıcımız 5-6 sene evvel bizim apartmandan emekli oldu ve halen burada çalışmaya devam ediyor. Emekli olduğu vakit kıdem tazminatı ödenmişti. Bu durumda kapıcının hakları İzinli kaynak: Hukuki.NET […]

Kapıcının çalışma saati ve bahçe işlerinin hukuki dayanağı nedir?

Merhaba arkadaşlar Aşağıdaki web adresinde şu bilgiler yer almaktadır. http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx…urceXmlSearch= [QUOTE]Kapıcının Görev ve Sorumlulukları Madde 5 — Kapıcının görev ve sorumlulukları şunlardır: f) Belirlenen saatlerde servis hizmetlerini görmek, çöpleri toplamak, bahçe düzenlemesi ve bakımını yapmak, ÜÇÜNCÜ BÖL İzinli kaynak: Hukuki.NET Forumları – Kat Mülkiyeti Hukuku bağlantısına tıklayarak konunun devamını takip edebilirsiniz.